Teknoloji

Elektrikli Mustang ‘Mach-E’ Fiyatına İndirim Yapıldı

ABD otomotiv devi ford çok yakın bir gelecekte Türkiye’de sıfır araba satışına başlayacak. Bu araç; Mustang Mach-E adında elektrikli bir SUV olacak. Aracın Türkiye’ye gelmesini beklerken Ford’dan dikkat çekici bir atılım geldi. Mustang Mach-E’nin fiyatı için şirket indirim yaptı.

Nitekim bu geliştirme Mustang Mach-E için. ilk değil . Ford da birkaç ay önce aracın fiyatını düşürmüştü. Böylece yılın ilk yarısı bitmeden elektrikli SUV ikinci kez indirime girmiş oldu. Ford, temel modelin 3.000 dolara mal olacağını, “boğaz dolu” versiyonun ise size 3.000 dolara mal olacağını söylüyor. 4.000 dolardüşmüş.

Ford, Mustang Mach-E üretimlerine hız verecek

Uzun zaman önce piyasaya sürülen Mustang Mach-E, her yerde görebileceğimiz bir araç değildi. Bunun nedeni, üretim ölçeğinin nispeten düşüktü . Ford, bu durumu değiştirmek için üretim merkezlerinde modernizasyon çalışmaları yürütmüştür. Ford sözcüsünden yapılan açıklamaya göre Mustang Mach-E üretimi, yılda 200 bin kaldırılmış durumda. Bunların hepsi Ford’un Tesla ile rekabetinin bir parçası.

Merak edenler için açıklayalım: Ford Mustang Mach-E’nin temel modeli EPA standartlarında 400 kilometre menzil sunuyor ve arkadan itişli yapıya sahip. Bu aracın güncel fiyatı 42 bin 995 dolar . Ama şunu da belirteyim. Ford’un Mustang Mach-E üretimi Çin’de sahne almak . O yüzden dolar-TL karşılığı sizi heyecanlandırmasın. Ek gümrük vergisi ile yüzde 60’a varan ek vergi yükü, aracın fiyatı rakiplerinden daha yüksekbir noktaya götürecektir.

eflani-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu