Ekonomi

Setur’dan iç ve dış hatlarda 19 Mayıs’a özel öneriler

Koç Topluluğu şirketlerinden Setur; Bu yıl hafta sonu ile birleşerek 3 günlük bir tatil yaratan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı için geniş bir yelpazede özel fırsatlar sunuyor. Mardin ve Van Doğubeyazıt çeşitleri ile tatilini kültür ve tarihle birleştirmek isteyenler için cazip fırsatlar sunan Setur, yurtdışına yönelik teklifleri ile de tatil rotalarının belirlenmesine yardımcı oluyor.

Müşteri memnuniyetinde üst üste üçüncü kez turizm bölümü* birincisi olan Setur, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı hafta sonu ile birleştirerek tatilseverlere farklı beklentilere yönelik geniş bir çalışma yelpazesi sunuyor.

İlgili Makaleler

Eşsiz bir deneyim sunan kültür turları

Setur’un bu özel döneme yönelik teklifleri arasında yer alan Butik Mardin Tipi ve Butik Van Doğubayazıt Tipi, kültür ve tarihi tatille buluşturmak isteyenler için eşsiz bir deneyim sunuyor.

Asurluların en değerli dini merkezlerinden biri olan Deyrulzafaran Manastırı, Mardin’in en büyük yapılarından Kasımiye Medresesi, tarih boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış Mardin’i içine alan Butik Mardin Turu’nda gezilecek yerler arasında yer alıyor. yüzyıldan kalma ve Artuklulardan kalma yapıların eşsiz bir mimari doku oluşturduğu, gizemli Abbaralar ve Diyarbakır antik kenti Diyarbakır’da bulunuyor.

Butik Van Doğubayazıt Tipi ise Doğubayazıt’ın yanı sıra Selçuklu mimarisinin en güzel örneklerinden İshakpaşa Sarayı, Ağrı Dağı, efsanevi dağ, Ahlat Selçuklu Mezarlığı, Tatvan, Akdamar Adası, Van’ın da yer aldığı dolu dolu bir program sunuyor. ve Muradiye Şelalesi.

Butik Mardin Turu paket fiyatı kişi sayısı ve seçilecek odaya göre 7.140 TL ile 8.750 TL arasında değişmektedir. Butik Van Doğubayazıt tipinin paket fiyatı ise kişi sayısı ve seçilecek odaya göre farklılık gösteriyor ve 8.475 TL ile 9.575 TL arasında değişiyor.

Mayıs ayında yaza merhaba demek isteyenlerin en çok tercih ettiği yerler Akdeniz Bölgesi’nin sıcak destinasyonlarında; Antalya, Alanya, Belek, Side, Kemer Ege’de iken Assos, Ayvalık, Bodrum, Fethiye ve Kıbrıs. Doğa ile iç içe tatil imkanı sunan Sapanca ve Abant, tatilini daha dinlenmiş olarak geçirmek isteyenler arasında popülerliğini koruyor. Konaklama fiyatları 500 TL’den başlayıp 15.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Yurtdışı tatil tutkunlarının bu dönem için tercihlerinde Lizbon ve Şarm El-Şeyh ön plana çıkıyor. Yabancı türler için Benelüks, İtalya, İspanya ve Endülüs, Balkanlar, Kuzey Amerika ve Tayland çeşitleri Avrupa’da en çok tanınan rotaların ortasında yer almaktadır. Bir önceki yıla göre yurt dışı taleplerde yüzde 100’e varan artış varken fiyatlar 499 EUR – 3.699 EUR ortasında değişiklik gösteriyor. Setur’da %10’a varan son dakika indirimleri devam ediyor.

*“Müşteri memnuniyetinde kategori birincisi, bağımsız araştırma şirketi SIA Insight’ın Eylül-Ekim 2022 döneminde nicel araştırma sistemleri kullanılarak 1.507 katılımcıyla 9 turizm acentesi üzerinden fiyatlandırdığı müşteri memnuniyeti araştırmasının toplam memnuniyet endeksi sonucuna göre. Bu sonuca göre Setur, 2020 yılından bu yana üç yıldır müşteri memnuniyetinde kesintisiz başkanlık görevini sürdürmektedir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu