Ekonomi

600 bin işletmeyi kapsayan iş birliği

İSTANBUL (İGFA) –E-ticaret, yazılım, bilişim ve e-ihracat departmanlarına artan ilgi ile Elektronik Ticaret Derneği ve TC Ticaret Bakanlığı E-Ticaret E-İhracat Departmanı Liderlerinin katılımıyla İstanbul Fulyada’daki Bilgi Ticareti Merkezi’nde gerçekleştirildi. TOBB Yazılım Meclisi, Sivil Toplum Kuruluşları ve diğer sektörel kurum ve kuruluşların.

Geniş katılımla gerçekleşen etkinliğin teması E-İhracat Devlet Teşvikleri oldu.

Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan sunumlarla şubede faaliyet gösteren işletmelerin ilgili teşvik, takviye ve hizmetlerden nasıl yararlanabileceği anlatıldı.

Sunumlarda Türkiye’de e-ihracat işletmelerinin karşılaştığı sorunlar, devletin e-ihracat teşvikleri konusunda yaptığı çalışmalar ve gelecek planları hakkında bilgi verildi.

Büyük bir ilgiyle dinleyen katılımcıların soru ve temennileri, sunumu yapan bakanlık yetkilileri tarafından detaylı bir şekilde yanıtlandı.

ELİDER Yürütme Kurulu Başkanı Fehmi Darbay, etkinliğe yoğun talep ve katılım için etkinliğe katılan tüm konuklara, üyelere ve tüm konuşmacılara teşekkürlerini ileterek, yurt içi ve yurt dışı etkinlikler, e- ihracat teşvikleri ve kamu takviyeleri çok yakında.

Etkinliğe katılan e-ticaret altyapı sağlayıcılarından Ticimax CEO’su Cenk Çiğdemli; yüksek katılım ve dolu içeriğiyle yüzbinlerce işletmeyi doğrudan ilgilendiren bilgiler için konuşmacılara teşekkür etti.

Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı E-İhracat ve Yeni Nesil Teknolojiler Daire Başkanı Hasan Önal yaptığı sunumda firmalara 27 milyon 149 bin TL, E-İhracat konsorsiyumlarına 81 milyon 447 bin TL, 81 milyon 440 Bayiler için bin TL, Haller için 81 milyon 400 TL. B2B Platformları için bugüne kadar bin TL’lik 7 milyon 239 bin TL’lik teşvik hak sahiplerinin kullanımına açılmış olup, başvuru ve fırsatlar devam etmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu