Haber

AK Parti, Bursa’daki olaylar için İYİ Parti’ye tepki gösterdi

Bursa’da AK Parti İl Başkanlığı’nın akaryakıt zamlarını protesto etmek için yaptığı basın açıklamasının ardından polisle arbedeye giren İYİ Parti tepki gösterdi.

AK Parti Bursa Milletvekili Osman Mesten, il başkanlığında gazetecilere yaptığı açıklamada, bugün Bursa’da talihsiz bir olayın yaşandığını söyledi.

İYİ Parti İl Başkanlığı teşkilatında İYİ Parti Bursa Milletvekilleri Selçuk Türkoğlu ve Hasan Toktaş’ın da katılımıyla korsanlık politikası yapılmaya çalışıldığını belirten Mesten, “Açık provokasyon yapmak istediler. Milletvekili sıfatına güvenerek polise başvurduk. Ne yazık ki bu görüntüleri daha önce başka partilerde de gördük.” söz konusu.

Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altına misyon edinmiş milletvekillerini milletvekili olarak sığdıramadığını belirten Mesten, “Siyaset üretemedikleri için bir şekilde siyaset ürettiklerini düşünüyorum. seçim öncesi ‘kumar masası’ dedikleri masaları terk ettikten sonra millete kendilerini ispatlamak için ne yapacaklarını bilemediklerini söyledi. dedi.

Osman Mesten, muhalefetin demokrasilerde en normal hak olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“İl başkanlığımıza kabadayı ile girmeye çalıştılar. Muhalefet hakkınızı kullanıyorsunuz. Basın açıklaması yaptınız da il başkanlığına zorla girmeye çalışmak ne demek? kurumsal ve demokratik bir ortamda siyasetle uğraşan il başkanı sıfatına sahip kişi küçümser.

“Muhalefet bu şekilde olmamalı”

AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan da bugün çok üzücü bir olayın yaşandığını belirtti.

Demokrasi kültüründe olmaması gerekenlere tanık olduklarını vurgulayan Gürkan, “Normal muhalefetin yapması gereken bir basın açıklamasının ardından İl Başkanlığımıza izinsiz bir şekilde yapılan baskını şiddetle kınıyoruz” dedi.

Bugün yaşananları 12 Eylül 1980 darbesi olaylarıyla karşılaştıran Gürkan, “Meclisimizde gazilerimizi temsil etme ünvanını kazanan iki milletvekilinin ardından il başkanı ve 100’e yakın milletvekilinin görevden alınması çok üzücü oldu. Vatandaşlar il başkanlığımıza girmek için toplandı.”

Partililerin il başkanlığına girmesine izin vermeyen polislerin görevini yaptığına işaret eden Gürkan, şunları kaydetti:

“Herhangi bir karışıklık olmaması için güvenlik önlemi alan güvenlik güçlerimizin özellikle saldırmasını, itilip kakılmasını ve ardından itham edilmesini kınıyoruz. Daha büyük olayların gelişmesini önlemek için aldıkları bu güvenlik tedbirlerinin bir gün sonraya dönmesini üzüntüyle izledik. , herhangi bir şekilde girmeye çalışırlar diye güvenlik güçlerimiz tarafından kışkırtıldı” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu