Haber

ABD Milli Takımı Teknik Direktörü Berhalter’den İran maçı değerlendirmesi Açıklaması

ABD Ulusal Ekibi Teknik Yöneticisi Gregg Berhalter, 2022 FIFA Dünya Kupası B Grubu’nda yarın İran karşısında sadece bir futbol maçına çıkacaklarını ve tur atlamak istediklerini söyledi.

Berhalter, FIFA Medya Merkezi’nde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Sadece bir soru sorulmasına müsaade verilen dünkü basın toplantısının bilakis İranlı gazeteciler, 49 yaşındaki Berhalter’e üst üste sorular sordu. Berhalter, yanıtlarında yeni tartışmalara neden olacak demeçlerden kaçındı.

ABD Milli Futbol Takımı’nın toplumsal medya paylaşımlarında, İran bayrağındaki İslam Cumhuriyeti ambleminin kullanılmamasıyla ilgili soruya Berhalter, “Postalanan şeyin bizimle ilgisi yok, bizim kontrolümüzde olmadı. Biz sadece maça odaklandık. Yaşananların bir parçası değiliz.” cevabını verdi.

Berhalter, turnuvanın en hassas maçı olacağı ve ne düşündüğünün sorulması üzerine, “Bizim için bu, iyi bir takım karşısında sadece bir futbol maçı. İki takım da tur atlamayı istiyor. Güzel bir maç olmasını istiyoruz. İran halkının yanındayız ama sadece maça odaklandık.” diye konuştu.

Kariyerini Leeds United’da sürdüren ve basın toplantısına katılan orta saha oyuncusu Tyler Adams, besmele çekerek söze başlayan İranlı bir gazetecinin İran’ın ismini yanlış söylem ettiği uyarısı üzerine, özür diledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu