Teknoloji

Tesla, hayati bir sorun nedeniyle Cybertruck’ları geri çağırıyor

ABD Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi’nin bildirdiğine göre Tesla, yaklaşık 3.878 Cybertruck aracını geri çağırdı. Görünene göre bu geri çağırmanın arkasındaki sebep, aracın gaz pedalının kaplamasının yerinden çıkarak sıkışabilmesi.

İnternette yayılmakta olan ve sorunu gösteren videolara göre, arızalı bir gaz pedalı kaplaması aşırı kaygan olması nedeniyle yukarı kayarak bir ucu hala pedala bağlıyken bir boşluğa girerek sıkışabiliyor. Bu sıkışma, sürücü ayağını pedaldan çektikten sonra bile aracın gaz pedalı tamamen basılı bir şekilde kalabileceği anlamına geliyor.

Tesla’nın bildirisine göre, gerekli olan durumlarda pedallar ücretsiz olarak değiştirilecek veya tamir edilecek. Otomobil üreticisi, geri çağrılan Cybertruckların sahiplerine Haziran ayında bildirim gönderecek ancak bu sorundan etkilenen ve araçlarının mümkün olan en kısa sürede onarılmasını isteyen sürücüler şirketin müşteri hizmetleriyle iletişime geçebilir.

Son zamanlarda ortaya çıkan haberlere göre, Cybertruck alıcılarına teslimatlarının ertelendiği söylendi. Ayrıca bu ayın başlarındaki gelir duyurusunda da şirketin 2020’den bu yana teslimatlarda bir önceki yıla göre ilk defa düşüş yaşayacağı açıklandı.

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

Tesla Cybertruck, büyük bir hayal kırıklığı olma yolunda hızla ilerliyor

Cybertruck, nasıl ünlülerin sahip olması gereken bir statü aracı haline geldi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu