Haber

Six Tables adayı ne zaman açıklanacak? İYİ Parti ve CHP’den kafa karıştıran açıklamalar

14 Mayıs’ta yapılacak seçimlere 3 ay kala Altı Masa’nın Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı da merak ediliyor. Altı Sofra’nın 26 Ocak’ta yapılan toplantısında başkan adayı yoktu. Tüm gözler 13 Şubat’ta Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde yapılacak toplantıdaydı. Adayın belirleneceği tarihle ilgili YETER Partisi ve CHP’den farklı açıklamalar geldi.

“13 ŞUBATTA ADAYIN BELİRLENMESİNİ BEKLİYORUZ”

Özgür Özel geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, “Diyorlar ki, bu tarihte adayın tanıtım toplantısı yapılacak mı, bu konuda bir şeyler söylemem gerekiyor. Ancak şu ana kadar partilerin yaptığı açıklamalardan da anlaşılacağı üzere aday belirleme formülünde uzlaşıldığı ve 13 Şubat’ta yapılacağı artık netleşti.” önümüzdeki gün adayların belirleneceği Sayın Karamollaoğlu’nun konutunda buluşacağız. 13 Şubat’ta adayın belirlenmesini bekliyoruz” dedi.

“13 ŞUBATTA İSİM VERİLECEĞİNİ ÖNGÖRÜYORUM”

Erhan Usta’dan kafa karıştıran bir açıklama geldi. Usta, “13 Şubat’ta bir isim çıkacağını tahmin etmiyorum. 13 Şubat’ta yapılacak olan ise geçiş yol haritasının açıklanması ve adaylık sürecinin nasıl olacağı konusunda mutabakata varılması olacak.” dedim.

haber-ortahisar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu