Haber

Sinan Ateş suikastı: ‘Doğukan Çep’in adamı 4 gündür büro önünde keşif yaptı’

Hukuk Büroları eski Genel Başkanı Sinan Ateş’in Ankara’da öldürülmesine ilişkin çarpıcı detayları gazeteci Timur Soykan ortaya çıkardı.

Suikastın organizatörü Doğukan Çep’in ifadesini sosyal medya hesabından aldığını belirten Soykan, “Çep’in adamı Suat Kurt, Sinan Ateş’in ofisinin önünde 4 gün keşif yaptı” dedi.

Çep’in suçlamalarını reddettiğini söyleyen Soykan’ın yaptığı paylaşımlar şöyle:

?YANGINDA 4 GÜNDE ÖLÜMCÜL KEŞİF cinayet Sinan Ateş cinayetini organize eden Doğukan Çep’in ifadesini aldım. Çep suçlamaları reddediyor ama sorulardan cinayet planına ulaşıyoruz. Buna göre; Çep’in adamı Suat Kurt, Sinan Ateş’in ofisinin önünde 4 gün boyunca arama yaptı.

?Sinan Ateş’in geliş gidiş saatlerini, aracını nereye park ettiğini hep bildirdi. Hatta cinayetten önce üzerinde yürüdüğü tarafı bile söylemiş. Bu sırada tetikçiler pusuya düştü. Bu düzenleme sanıkların ‘Dövecektik’, ‘Ayağından vuracaktık’ savunmalarını da çürütüyor. İşte başlıyoruz:

? Gebze’de yaşayan Suat Kurt, Doğukan’ın kendisini 22 veya 23 Aralık 2022’de Facetime’dan aradığını kendi deyimiyle anlatıyor. Yani cinayetten en az bir hafta önce kumpas başlıyor. Çep, Suat Kurt’a Ankara’ya gideceğini ve Sinan Ateş’in ofisini dolaşacağını söyler.

?İfadeye göre; Doğukan, 24 Aralık 2022’de Suat Kurt’a 1000 TL gönderdi. Ertesi gün Suat Kurt, Gebze’den otobüsle Ankara’ya gitti. Bu arada Doğukan Çep ile sürekli telefonda görüşmüştür. Bir otele yerleşti. 25 Aralık’ta Sinan Ateş’in ofisinin bulunduğu Çukurambar’da keşfe başladı.

? Bu sırada Doğukan Çep, Facetime üzerinden görüntülü arama yaparak Sinan Ateş’in ofisinin yerini, binayı, arabasının plakasını, markasını, modelini ve rengini anlattı. Doğukan Çep, “Arabası kaçta gelip gidiyor, yalnız mı kullanıyor, bunları öğren de bana haber ver” dedi.

?Suat Kurt, Sinan Ateş’in arabasını ilk kez 27 Aralık 2022 saat 15.00’te görmüş ve Doğukan Çep’e haber vermiş. Doğukan Çep, ‘Bekleyin bakalım ne zaman çıkacak’ talimatını verdi. Aynı gün tetikçi Eray Özyağcı, iki özel harekat polisiyle birlikte İstanbul’dan Ankara’ya hareket etti.

? Suat Kurt o akşam Zekeriya Asarkaya’nın evinde kalıyordu. Doğukan, Facetime’dan aradığı Zekeriya Asarkaya’ya “Arkadaşım gelecek” dedi. 22.30’da tekrar aradı ve Suat Kurt’a “Çocuk burada, aşağıda” dedi. Suat Kurt siyah minibüsü gördü. Atıcı Eray Özyağcı oradan indi.

?Bu siyah araçta iki özel harekat polisi vardı ve tetikçiyi serbest bıraktıktan sonra İstanbul’a döndüler. O gece Eray Özyağcı ve Suat Kurt aynı evde kaldı. Doğukan Çep, Eray Özyağcı’yı bir görüntüyle arayarak Sinan Ateş’e atıfta bulunarak “Bu şahıs dövülecek, ayakları yaralanacak” dedi.

? Ancak sanıkların daha az ceza almak için bu formda ifade verdiği düşünülüyor. Yaralanma olayı için böyle kapsamlı bir düzenlemenin yapılmayacağı belirtiliyor. Ayrıca cinayetin işlenme şekli yaralama kastının olmadığını ortaya koymaktadır.

?Cinayetin işlendiği gün olan 30 Aralık 2022’de Suat Kurt yine Sinan Ateş’in ofisinin önündeydi. Saat 10:00’da Doğukan aradı ve Suat Kurt ‘Arabası burada’ dedi. Doğukan Çep 12:00-12:30 sıralarında bir görüntüyle tekrar aradı ve ‘Bak bakalım çıkacak mı çıkmayacak’ talimatını verdi.

?Doğukan Çep 20-25 dakika sonra bir görüntü ile tekrar aradı. “Gelen var mı?” O sordu. Bu sırada Suat Kurt, Sinan Ateş’in yanındaki iki kişiyle birlikte ofisine yürüyüşünü izliyordu. Doğukan’a “Geldikleri yere geri dönüyorlar” dedi. Doğukan, ‘Tamam sen taksiye bin’ dedi.

? Bu sırada motosiklette Vedat Balkaya, tetikçi Eray Özyağcı ise eli alarmda ofisin önünde Sinan Ateş’i bekliyordu. Yaklaştıklarında silahı doğrulttu ve tetiği çekti. (HABER MERKEZİ)

haberyatagan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu