Yaşam

Sadece Film Gurmeleri Bu Hataları Fark Ediyor! Tüm Ekibin Dikkatinden Kaçmış Akılalmaz 14 Çekim Hatası

Ingmar Bergman, sinemanın tıpkı hayallerimiz üzere hislerimize dokunan tek sanat olduğunu söylerdi. Bu büyü bir an bile kaybolmasın diye çalışan koca bir grup var. Lakin bildiğiniz üzere hiçbir şey kusursuz olamaz. Dikkatli seyircilerin fark ettiği ve birçok sinema üretimcisinin gördüğü vakit çıkarmak isteyeceği yanılgılar olabilir. Bu yanlışlardan düzeltmek için geç kalınanları içeriğimizde mercek altına alıyoruz.

1. It (2017)

It sinemasında bir küme oğlan çocuğu, Pennywise isminde berbat bir palyaço ile başa çıkmak zorundadır. Palyaçoyla yüzleşmeden evvel kendilerini hazırlamak için birkaç gerekli malzemeyi almaya bir eczaneye masraflar. Lakin işin değişik tarafı, raflarda 1989 yılında bulunmayan  çağdaş ambalajlı eserlerin olması.

2. Sonic the Hedgedog 2 (2022)

Tails karakterinin sırtında bir çanta olduğunu görsek de çanta bir evvelki sahnede öteki bir karakterin elindeydi. Sonraki çekim açısında ise çanta hiçbir formda sahnede görünmemekte.

3. The Gentleman (2019)

Rosalind karakteriyle tanıştığımız sahnede onun ayakkabıları ile yürüdüğünü görüyoruz. Lakin birkaç saniye sonra ofisten ayrılırken ayakkabılarının değişmiş olduğunu kırmızı şeritlerin yokluğundan anlıyoruz.

4. Thur: Love and Thunder (2022)

Filmin başında Christian Bale tarafından canlandırılan Gorr diz çökmüş yaradanlara bağışlanması için yalvarır. Bu sahnede aktörün göze çarpan siğilinin yeri birkaç sefer değişiyor. Bu da birtakım çekimlerin kurguda döndürüldüğünü gösteriyor.

5. The Lost City (2022)

Filmin başrolü Sandra Bullock, bir doruktan kayarak inmek zorunda kalır ve pullu ekibi ziyan görür. Ancak birkaç dakika sonra kıyafet tekrar eski haline döner.

6. Pinocchio (2022)

Sıradaki yanılgı ise Disney’in klasik filmi Pinokyo’nun 2022 versiyonunda Pinokyo’nun bir çocukla bilardo oynadığı sahnede. Bilardo topları kimse dokunmamasına karşın daima değişmekte.

7. The Adam Project (2022)

Genç Adam’ın annesi bir randevuya gidecekken elbisesini problemsiz giymiştir lakin konuttan çıkmadan evvel fermuarın çekilmediğini görürüz ve Adam annesine yardım eder.

8. House of Dragon (2022)

Sırada Taht Oyunları kozmosunun yeni dizisi House of Dragon’daki bir hata var. King Viserys’i oynayan aktör yeşil bir eldiven giyiyordu böylece kurgu takımı kimi parmaklarını kıssaya uygun biçimde dijitalde yok edebilirdi. Lakin sahne yayınlandığında bu biçimde kalmıştı. Üretimciler düzelteceklerini söyleseler de izleyiciler bu durumu çoktan fark etmişti. Sahne böylece internette viral oldu.

9. Top Gun (1986)

Filmin sonlarına gerçek Maverick, Ice ile gözlüğünü çıkarıp konuşuyor. Lakin saniyeler sonra arkadaşlarının Maverick’e coşkuyla sarıldığı sahnede gözlüklerinin yine takılı olduğunu görüyoruz.

10. Luckiest Girl Alive (2022)

Mila Kunis’in başrolünde olduğu Netflix sinemasında ise akıl almaz bir kıyafet yanılgısı var. Tiffany, yeşil bir bluz ve siyah bir etekle televizyon stüdyosuna gidiyor lakin röportaj ilerlerken görüyoruz ki Tifanny’nin kıyafetleri siyah bir bluz ve beyaz bir etek olarak değişmiş.

11. Jurassic World Dominion (2022)

Filmde iki karakterin tarih öncesi ıstakozları tartıştığı bir sahne var. Garip olan şey ise elektriğe bağlı olmayan bir bilgisayarı kullanıyorlar.

12. Bridget Jones’s Diary (2001)

Ana karakterinin ofisteki ikinci gününde masasına otururken koyduğu hırka yer değiştiriyor.

13. Black Widow (2021)

Natasha ve Taskmaster’ın dövüştüğü ilk sahnede ikisinin arasında uzun bir mesafe var. Sonraki açıda ise bu mesafe yok oluyor ve nerdeyse burun buruna görünüyorlar.

14. Fast and Furious (2013)

Bir sahnede Hobb’un sakalını görürüz fakat birkaç saniye sonra otomobildeyken latifeli yok olur ve otomobilden indiğinde latifeli tekrar belirir.

Peki, siz izlediğiniz sinemalarda bu biçim yanılgıları fark edebiliyor musunuz? Yorumlarda buluşalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu