Haber

Osmaniye’de çadırkentler ve sokaklar ilaçlandı

Osmaniye’de çadırkentler ve sokaklar ilaçlandı

OSMANİYE Osmaniye Belediyesi, çadırkentlerde ve kent çevresinde hastalık ve hijyen sorunlarının yaşanmaması için günlük olarak ilaçlama yapıyor.

Osmaniye ve 10 ilde meydana gelen yıkıcı depremin ardından kentte 23 noktada 17 bin 772 vatandaşın yaşam alanı oluşturuldu. Belediye ekipleri ise çadırkentlerde hastalık ve hijyen sorunlarının yaşanmaması için dezenfeksiyon ve ilaçlama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Gruplar tarafından gerçekleştirilen ilaçlama çalışmalarında lavabo kullanım alanları, çadırkentte toplu kullanım alanları ve çadırların çevresi dezenfekte edilmektedir.

Çadır kentte kalan vatandaşlardan Gökhan Gök, depremin ardından asker ve polislerle çadırların kurulduğunu söyledi. İlk günden itibaren herkesin seferber olduğunu ve herkesin depremzedelere yardım ettiğini belirten Gök, “Çevremizdeki binalarda çok büyük hasar oluştu. Allah’a şükür gıda ve hijyen sorunumuz yok. Ulaşıncaya kadar soruluyor. ilaçlarımız.Burası şu an iyi durumda.Salgın hastalıkları önlemek için ilaçlama yapılıyor, ıslak mendil ve Hijyen malzemeleri sağlanıyor.Vatandaş, devlet ve millet yaralarını sardıklarını belirterek, artık titremenin izlerini silmeye çalıştıklarını söyledi. güven ve huzurla çadır kentlerde.

bulanikajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu