Haber

Olaylı İzmir derbisi sonrası sokaklar birbirine girdi! Bir taraftar defalarca bıçaklandı

TFF 1. Lig’de Göztepe- Altay derbisinde sahaya giren bir taraftar, korner direğini yerinden sökerek Altay kalecisi Ozan Evrim Özenç’in başına vurdu. Yaşanan hücum sonrası gruplar soyunma odasına gönderildi. Daha sonra maç tatil edildi.

KALECİNİN DURUMU İYİ

Sahaya giren Göztepeli taraftar, söktüğü korner direğiyle kaleci Ozan Evrim Özen’e saldırdı. Başından yaralanan kaleci hastaneye kaldırıldı. Kalecinin şuurunun açık olduğu bildirildi.

HER ŞEY İŞARET FİŞEĞİNİN ATILMASI İLE BAŞLADI

Karşılaşmada olaylar Altay tribününden Göztepe tribününe işaret fişeği fırlatılmasıyla başladı. Fişeğin bir taraftara isabet etmesi sonucu şahıs ağır yaralandı. İşaret fişeğinin fırlatıldığı an ise cep telefonu kamerasına yansıdı.

BİR TARAFTAR TEKRAREN BIÇAKLANDI

Öte yandan stadyumda yaşanan gerginlik İzmir’de sokaklara taştı. Bir taraftar kendini muhafazaya çalışırken, 6-7 sefer bıçaklandı. O anlar kameraya da yansıdı.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Türkiye Futbol Federasyonu, yaşanan olayları kınadı. Göztepe – Altay müsabakasında yaşanan olaylara ait soruşturma başlatıldığını açıkladı. Yapılan açıklamada, “Göztepe – Altay karşılaşmasıyla ilgili gerekli işlemler ve soruşturma başlatılmıştır. Türkiye Futbol Federasyonu olarak olayın adli sürecinin de takipçisi olacağız” denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu