Ekonomi

Öğle Saatlerinde Hisse Senedi Hareketliliği: Oracle Yükseliyor, Boeing Düşüyor

Investing.com — Şubat ayı Tüketici Fiyat Endeksi verilerinin enflasyon endişelerinde azalmaya işaret etmesinin ardından ABD’deki başlıca hisse senedi endeksleri artış gösterdi.

Aşağıda, bugün ABD piyasasındaki en önemli hisse senedi hareketlerinden bazıları vurgulanmıştır:

Oracle Corporation (ORCL) hisseleri, yapay zeka ürünlerine olan talepteki artışın etkisiyle beklentileri aşan çeyreklik kazanç raporunun ardından neredeyse %11 yükseldi.

Boeing Company (BA) hisseleri, Şili’deki havacılık otoritelerinin Latam Airlines’a ait Boeing 787 Dreamliner uçağının Sidney’den Auckland’a uçuşu sırasında önemli bir türbülans yaşamasıyla ilgili bir soruşturma başlatmasının ardından %3,3 oranında geriledi.

Southwest Airlines Co. (LUV) hisseleri, havayolu şirketinin Boeing Company’den yeni uçak alımındaki gecikmeler nedeniyle ilk çeyrek için net zarar beklediğini açıklamasının ardından %14 düştü.

Acadia Pharmaceuticals Inc. (ACAD) hisseleri, şirketin ana hedefine ulaşamayan bir Faz 3 klinik çalışmasının ardından pimavanserin ilacı üzerinde daha fazla çalışmayı durdurma kararı almasının ardından %16 düştü.

3M Company (MMM) hisseleri, şirketin William Brown’ı yeni İcra Kurulu Başkanı olarak atamasının ardından %4 oranında artış gösterdi.

Carvana Co. (CVNA) hisseleri, piyasa analistlerinin kullanılmış otomobil şirketinin notunu “Tut” olarak yükseltmesinin ardından hafifçe yukarı doğru hareket etti.

International Business Machines Corporation (IBM) hisseleri, BofA Securities’in hisse senedi için ‘al’ tavsiyesini yeniden teyit etmesinin ardından %3,7 oranında yükseldi.

On Holding AG (ONON) hisseleri, atletik ayakkabı ve giyim markasının finansal analistlerin beklentilerini karşılamayan dördüncü çeyrek geliri bildirmesinin ardından %14 düştü.

American Airlines Group Inc. (AAL) hisseleri, şirketin yatırımcılara ilk çeyrek için hisse başına kazancının tahminlerinin alt sınırında olmasını beklediğini bildirmesinin ardından %4 oranında düşüş gösterdi.

Louis Juricic tarafından hazırlanan ek rapor

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, çevrilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu