Haber

MHP, ‘Aziz Milletim Sıra Sizde’ mitinglerinin ilkini Amasya’da yapacak

ANKARA – Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Amasya’da “Sıra Aziz Milletimde” mitingi düzenleyeceklerini açıkladı. Miting, 29 Ocak Pazar günü saat 15.00’te MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin katılımıyla Yavuz Selim Meydanı’nda gerçekleştirilecek.

“14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde alınacak sonuçlar sadece milli iradenin sandığa yansımasından ibaret olmayacak. Seçim sonuçları; Aynı zamanda mevcut küresel oyunlara karşı aziz milletimizin kendi geleceğini belirleyeceği, kendi kaderini bir kez daha belirleyeceği ve bunu dünyaya duyuracağı tarihi bir genelge görevi görecektir” diyen Semih Yalçın, şunları söyledi: miting hakkında:

AMASYA’NIN ÖZEL BİR YERİ VAR: “Aziz milletimizin kaderini savunduğu Milli Mücadele yıllarında milli iradenin dirilişine ışık ve mekân olan kahraman şehirlerimiz arasında Amasya’nın ayrı bir yeri vardır. genelge, işgallere karşı direnişin gür sesi ve Milli Mücadele’nin manifestosu, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları tarafından Amasya’da hazırlanmış ve tüm dünyaya duyurulmuştur. Amasya Genelgesi’nde yer alan “Milletin istiklâli yine milletin azim ve kararını kurtaracaktır” cümlesi, yaşadığımız coğrafyaya milli bir and olarak sirayet etmiştir.

MİLLİ İRADE BOZULMAK İSTENİYOR: Böylece aynı zamanda bir şehzadeler şehri olan Amasya; Anadolu, kurtuluş azminin parlamasına ve özgürlük meşalesinin yakılmasına sahne ve mekan olmuştur. Amasya Genelgesi’ne ruh ve şekil veren azim ve kararlılık; Bugün de tüm canlılığı ve etkinliği ile hem asil milletimizin bağrında hem de şehit kanlarıyla sulanan mübarek topraklarımızda tüm heybetiyle yaşamaktadır. 2023 hedefleri doğrultusunda bölgesinde ve dünyada küresel bir güç olarak yükselen Türkiye, bugün emperyalist aktörler tarafından yeniden kuşatılmaya çalışılmakta ve Türkiye Cumhuriyeti’nde vücut bulan milli iradeye zincirlenmek istenmektedir. asırlık yaşına girmek üzere olan Cumhuriyetimizin emin gölgesi.

MHP’NİN MİSYONU MİLLİ BİLİNCİ YAŞATTIRMAKTIR : O bakımdan bu yıl 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde alınacak sonuçlar sadece milli iradenin sandığa yansımasından ibaret olmayacak. Seçim sonuçları; Aynı zamanda mevcut küresel oyunlara karşı aziz milletimizin kendi geleceğini belirleyeceği, kendi kaderini bir kez daha belirleyeceği ve bunu dünyaya duyuracağı tarihi bir genelge görevi görecektir. Milli uyanışın ve diriliş ruhunun siyasi platforma izdüşümü olan MHP’nin amacı; Bugün bile yurt genelinde düzenlediği siyasi etkinliklerle Amasya’da istiklal meşalesini yaktırmak, milli şuuru yaşatmaktır.” (DUVAR)

haber-melikgazi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu