Haber

Mardin’de gösteri ve yürüyüşler 15 gün yasaklandı

Mardin Valiliği kent genelinde her türlü toplanma, yürüyüş, basın açıklaması, açlık grevi, oturma hareketi, miting, stant açma, çadır kurma, bildiri dağıtma üzere aktifliklerin 15 gün mühletle yasaklandığını duyurdu.

Valilikten yapılan açıklamada, terör örgütüne yönelik güvenlik güçlerince yurt içinde ve dışında sürdürülen başarılı operasyonlar sonucunda, örgütün kırsal yapılanmasının kıymetli ölçüde sekteye uğratılıp, silahlı faaliyetlerinin minimize edildiği bildirildi.

Terör örgütü PKK/KCK’nın müzahir yayın organları ve internet sitelerinden sıklıkla davet maksatlı provokatif paylaşımlar yapılarak vilayet başta olmak üzere ülke genelinde kanunsuz aksiyona dönüşen basın açıklamaları üzere birçok faaliyetin gerçekleştiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“İlimiz genelinde gerçekleştirilebilecek, açık ve kapalı yer toplantıları, yürüyüş, basın açıklaması, açlık grevi, oturma hareketi, stant açma, çadır kurma, imza kampanyası yapma, bildiri dağıtma ve gibisi hareket ve etkinlikler ile buna takviye için aktiflik düzenlemek hedefiyle gelen araçların ve şahısların ilimiz hudutlarına girişlerinin, 5442 sayılı Vilayet Yönetimi Kanununun 11/C hususu mucibince engellenmesi ile 2911 sayılı Toplantı ve Şov Yürüyüşleri Kanununun 7. ve 17. unsurları kararı mucibince belirtilen hususların devam niteliğindeki her türlü eylem/etkinliğin yapılması Mardin sonları içerisinde 15 Kasım Salı günü saat 00.01’den itibaren 29 Kasım Salı günü saat 24.00’e kadar 15 gün mühlet ile yasaklanmıştır. Karara uymayanlar ve yapılan ikazlara karşın kararı ihlal etmeye devam edenler hakkında 2911 sayılı Toplantı ve Şov Yürüyüşü Kanunu ile başka ilgili kanun kararları kapsamında gerekli süreçler yapılacaktır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu