Haber

Manisa’da yağmursuyu hattı çalışmaları yerinde incelendi

MANİSA (İGFA) – Manisa Su ve Kanalizasyon İşletmesi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Manisa merkez ve ilçelerinde vatandaşlara sağlıklı altyapı olanakları sunmaya devam ediyor. Bu kapsamda MASKİ, Akhisar ilçesinde hayata geçirilecek 20 kilometrelik yağmursuyu sınır projesi kapsamında Efendi Mahallesi 267 Sokak’ta 250 metrelik yağmursuyu sınır çalışmasını başlattı. MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay da Kanalizasyon Dairesi ekiplerinin yürüttüğü çalışma alanında incelemelerde bulunarak son durum hakkında bilgi aldı. Genel Müdür Aslay’a, Kanalizasyon Daire Başkanı Cem Çöllü, Yatırım ve İnşaat Daire Başkanı Hilmi Serkan Buyruk, Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Doğan Ensivri, Büyükşehir Belediyesi Akhisar Muhtar İşleri Şube Müdürü Murat İpek, Efendi Mahalle Muhtarı Halil Ay, şube yöneticileri ve yetkililer eşlik etti. yaptı.

50 MİLYON TL ALTYAPI YATIRIMI
Genel Müdür Burak Aslay, Akhisar ilçesinin birçok noktasında 50 milyon TL’lik altyapı yatırımı yapılacağını belirterek, “MASKİ Genel Müdürlüğü Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan ihale kapsamında 5 kilometre yağmur suyu sınırı yapacağız” dedi. Akhisar ilçesinde toplam 12 farklı noktada. Çalışmaların yürütüldüğü mahallelerden Efendi Mahallemiz 267. Sokakta 250 metrelik yağmur suyu hattı döşeme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün müjdesini verdiği, Devlet Demiryolları’ndan devredilen ve çevre düzenleme çalışmalarının yapılacağı güzergah ve çevresindeki sokaklarda 4.500 metre yağmur suyu hattı imalatını gerçekleştireceğiz. . Ayrıca Karaosmanoğlu Sanayi Sitesinde 5.500 metrelik yağmur suyu ve kanalizasyon sınır çalışması yapılacak. Yani her geçen gün büyüyen ve gelişen Akhisar ilçemizde toplam 20 kilometre yağmur suyu sınır çalışmasını gerçekleştireceğiz. “50 Milyon TL’ye mal olan çalışmalarımız tamamlandığında vatandaşlarımıza sağlıklı bir altyapı sağlanmış olacak” dedi.

LİDERİMİZ CENGİZ’LE GURUR DUYUYORUZ
Mahalle muhtarı Halil Ay ise, “Çalışmalardan çok memnunuz. Ne zaman mahallemizle ilgili bir sıkıntımız olsa, bunu bildirdiğimizde sorunlarımız anında çözülüyor. Başkanımız Cengiz’le her zaman gurur duyuyoruz. Katkıda bulunan herkese teşekkür ediyoruz dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu