Haber

Kocaeli sokak basketbolunda heyecanlı final

KOCAELİ (IGFA) –Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen ‘Kardeş Paşa 5’ Sokak Basketbol Şampiyonası, 32 takımın nefes kesen mücadelesine sahne oldu.

Heyecanlı ve çekişmeli karşılaşmaların izlendiği turnuva, final maçları ve ardından hızla gerçekleştirilen ödül töreniyle sona erdi. Şampiyonada Akademi Takımı birinci, İstanbul ikinci, Ne Diyon Ya üçüncü, Bad Boys takımı dördüncü oldu.

TAMAMEN REKABETÇİ EĞLENCELİ BİR ETKİNLİK

Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Kardeş Paşa 5’ Sokak Basketbol Turnuvası, genç basketbolcuların ortaya çıktığı, çekişmeli ve eğlenceli bir etkinlik olarak gerçekleşti. Ferruh His Spor Tesisleri’nde gerçekleştirilen ve iki gün boyunca çekişmeli çalışmalara sahne olan turnuva, gençlerin basketbola olan tutkularını yansıttıkları ve yeteneklerini sergiledikleri bir sahneye dönüştü.

AKADEMİ TAKIMI ŞAMPİYON OLDU

Turnuvanın en çekişmeli anları final maçlarında yaşandı. Akademi Takım grubu, rakipleri İstanbullulara karşı sergiledikleri oyun ve çabayla seyircilere unutulmaz anlar yaşattı. Rakibini 22-9 mağlup eden Akademi Takımı şampiyonluğun sahibi oldu. Turnuvanın üçüncülük maçını ise Bad Boys’u 8-4 mağlup eden Ne Diyon Ya grubu kazandı. Final karşılaşmasının ardından ödül törenine geçildi. Turnuvada birinci takıma 20 bin TL, ikinci takıma 15 bin TL, üçüncü gruba ise 10 bin TL tutarında spor ikram çeki hediye edildi.

kavaklidere-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu