Haber

Kırşehir’de Öğretmenler Günü kutlandı

Kırşehir’de 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla tören düzenlendi.

Cacabey Meydanı’ndaki merasimde, Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Metin Alpaslan, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Ardından Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde devam eden merasimde konuşan Kırşehir Valisi Hüdayar Mete Buhara, öğrencilerin güzel bir formda yetişip, geleceğe en güzel formda hazırlanmalarının, etrafa ve topluma hassas bir kişilik kazanmalarının çok kıymetli olduğunu söyledi.

Öğretmenlerin, öğrencilere yetenekleri doğrultusunda eğitim vererek, onların kendilerini geliştirmesine yardımcı olmaları gerektiğini vurgulayan Buhara, “Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, görevi başında şehit olan ve ebediyete intikal eden öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum. Ülkemizin her bir köşesinde, eğitim ve öğretime adanmış neferler olarak yarınlarımızın inşası için fedakarca görevlerini yürüten, geleceğimizin teminatı çocuklarımıza ve gençlerimize rehberlik eden bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.” diye konuştu.

İl Ulusal Eğitim Müdürü Alpaslan ise çocukları süratle değişen dünyaya ayak uydurabilecek halde bilgili, donanımlı bireyler olarak yetiştirmek için fedakarca çalışan öğretmenlere teşekkür ederek, tüm öğretmenlerin, eğitim topluluğunun ve emekli öğretmenlerin gününü kutladı.

Törende, emekli öğretmenlere Hizmet Onur Evrakı verildi, aday öğretmenler yemin etti.

“Çocuğun gözünden öğretmen” görüntüsünün izlenmesinin akabinde, Neşet Ertaş Hoş Sanatlar Lisesi öğretmenlerince hazırlanan müzik dinletisi sunuldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu