Haber

Karın tadını çıkarmak isteyen Diyarbakırlılar On Gözlü Köprü’de dans etti.

Karın tadını çıkarmak isteyen Diyarbakırlılar On Gözlü Köprü’de dans etti.

Diyarbakır’da etkili olan kar yağışıyla kartpostallık görüntüler ortaya çıktı

Diyarbakır’da bir vatandaş, hiç kar görmemiş kızını yürüyüşe çıkardı.

DİYARBAKIR – Meteoroloji Genel Müdürlüğü 15’inci Bölge Müdürlüğü’nün uyarılarının ardından Diyarbakır merkezde dün sabah saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı, kentteki tarihi yerleri de etkisi altına aldı. Tarihi On Gözlü Köprü’de bazı vatandaşlar nikah kıydı, bazıları halay çekerek doyasıya eğlendi.

Diyarbakır’da dün başlayan kar yağışı bugün de devam etti. Bazı vatandaşlar kentte kartopu oynarken, bazıları da tarihi On Gözlü Köprü’de halay çekerek kar yağışını kutladı. Uzun bir aradan sonra şehrin beyaza bürünmesi vatandaşları sevindirdi. Vatandaşlar, o anları ölümsüzleştirmek için kentin tarihi Sur ilçesindeki çalışmaları fotoğrafladı. Beyaza bürünen tarihi mekanlarda kartpostal tadında manzaralar ortaya çıktı.

Tarihi On Gözlü Köprü’deki kar yağışını 3 yaşındaki kızıyla birlikte değerlendiren Fırat Cengiz, “Diyarbakır tarihi bir kent, antik kentimizin en güzel noktalarından biri de tarihi On Gözlü Köprü. ailemle birlikte Kırklar Dağı’nın eteğine gelip kar yağışını fotoğraflamak için “Kar yağışı daha da şiddetlendi ve güzelleşti. Kızlarım birlikte fotoğraf çektirdiler. Kızım 3 yaşındaydı ve hiç kar görmemişti. Biz de bu fırsatı değerlendirmeye karar verdik” dedi.

Öte yandan tarihi köprüde kar yağışını halay çekerek kutlayan vatandaşlardan Muhammed Enes İdikut, şunları söyledi:

“Diyarbakırlılar olarak uzun zamandır kar yağışını bekliyoruz. Dünden beri etkili olan kar yağışını biz de hafta sonu tarihi On Gözlü Köprü’de halay çekerek değerlendiriyoruz. Bazı arkadaşlar burada fotoğraf çekiyor. diğerleri halay çekerken biz de bu formda karın keyfini çıkarmaya devam ediyoruz.”

koyulhisar-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu