Ekonomi

İYİ Parti Milletvekili Lütfullah Kayalar, çiftçilerin devlete olan borçlarının faizsiz olarak ertelenmesini talep etti.

ÂLÂ Partisi Yozgat Milletvekili Lütfullah Kayalar, çiftçilerin devletten alacakları borçlarının faizsiz olarak ertelenmesini talep etti.

Kayalar, 21 yıllık aradan sonra Meclis’te ilk basın toplantısını düzenlediğini söyledi.

İlgili Makaleler

Çiftçinin ürününü Toprak Mahsulleri Ofisi’ne (TMO) teslim etmek için randevu almakta sorun yaşadığını savunan Kayalar, randevu günlerinin kısaltılması gerektiğini kaydetti. Kayalar, “Bakanlık bu konuda net değil; Toprak Mahsulleri Ofisi ile kamuoyunu karşı karşıya bırakmıştır.” söz konusu.

İşini TMO’ya teslim eden çiftçinin işin bedelini almakta güçlük çektiğini öne süren Kayalar, 31 Ağustos’a kadar Tarım Kredi Kooperatifi’ne olan borçlarını ödeyememeleri durumunda faiz ödemek zorunda kalacak olan çiftçilerin mağdur olduğunu belirtti. bir yanda devlete borçludur.

Kayalar, “Devletten borcu varsa faizsiz Tarım Kredisi’nde borçlarını erteleyebilirsiniz, çiftçi devletten borcunu aldığında bu borçlarını ödemiş olur.” dedi.

TMO’nun almadığı kalitesiz buğday oranının bu yıl yüzde 30-35’e ulaştığını belirten Kayalar, çiftçinin mağdur olmaması için yeni bir kategori oluşturularak bu ürünlerin alınması gerektiğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu