Haber

İSTANBUL-BAKAN ERSOY ABD’DEN SONRA EN ÇOK FİLM İHRACAT YAPAN ÜLKEYİZ

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, çizgi film kahramanı Mannu ve arkadaşlarının Çanakkale’deki maceralarını anlatan “Mannu Çanakkale’de” animasyon filminin Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen galasına katıldı. Ersoy, ‘Çanakkale Savaşı’ ruhunun gelecek nesillere aktarılması için çocuklarımızın küçük yaşlardan itibaren çizgi filmlerle tarihimizi, geçmişimizi ve o yöreleri tanımasını sağlamanın çok önemli olduğunu söyledi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Çanakkale Savaşları Gelibolu Ören Yeri Başkanlığı’nın destekleriyle hayata geçirilen ‘Mannu Çanakkale’de’ animasyon sinema filmi için Atatürk Kültür Merkezi’nde gala düzenlendi. Galaya eşi ve çocuğuyla birlikte gelen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye’nin sinema sektöründe son yıllarda yakaladığı başarıya dikkat çekerek, şunları söyledi: Türk sinema sektörü son dönemde çok önemli adımlar kaydetti. özellikle animasyon teknolojileri ve yapımlarında. Bu da bizi mutlu ediyor. Her yıl yeni animasyon filmlerini hayata geçiriyoruz. İlk gösterimini yaptığımız sinema Manu çizgi film sinemamız Çanakkale Bölge Başkanlığı ve TRT tarafından gerçekleştirildi. Fragmanı izleme fırsatım oldu. Özellikle yapı kalitesini beğendim. Son teknoloji bir inşaat çalışması gerçekleşti. Türk sinema şubesinin animasyon bölümünün geldiği noktadan da çok memnunum. Eskiden bu tarz sinemaları bakanlıkça desteklerdik. Bundan sonra da özellikle çapa fiyatlarını yükselterek bu tür çalışmaları gelecekte daha da artırarak desteklemeye devam edeceğiz. Bu sinemanın farklı özellikleri vardır. Çocuklarımıza küçük yaşlarda ilgilerini çekecek çizgi filmlerle, filmlerle tarihimizi öğretmek. O bölgeleri tanımanın ve Çanakkale Savaşı’nın ruhunu gelecek nesillere aktarmanın onlar için de çok anlamlı ve önemli olduğunu söyledi.

Bakan Ersoy konuşmasının ardından çocuklar ve aileleriyle birlikte ‘Mannu Çanakkale’de’ filmini izledi. TRT Ortak Yapım 3D animasyon sineması Mannu’nun Avustralya’dan Çanakkale’ye uzanan maceralı ve eğlenceli macerası 14 Nisan’da seyirciyle buluşacak. Gala öncesi Mehmet Nuri Ersoy ve eşi de Aşık Veysel’in ‘Veysel Tüketimi Adı Kalmadı’ filmini ziyaret etti. ‘ koleksiyon standı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu