Ekonomi

IndiaShelter Ev Kredileri Aralık ayında halka arz yaparak 1.800 milyar Rupi toplamayı planlıyor

Gurugram merkezli, bankacılık dışı bir finans şirketi olan IndiaShelter Home Loans, Aralık ayında 1.800 milyar Rupi toplamayı hedefleyen bir halka arz (IPO) için hazırlanıyor. Halka arz, hisselerin mevcut hissedarlara ₹800 crore karşılığında satışını içerecek. Şirketin halka arzına ilişkin fiyatlandırma ve diğer ayrıntılar şu anda ICICI Securities, Citigroup Global Markets Company, Kotak Mahindra Capital ve Ambit Private Ltd’den oluşan ve KFin Technologies’in kayıt şirketi olarak atandığı lider yöneticilerden oluşan bir konsey tarafından sonuçlandırılıyor.

Şirketin kurucuları WestBridge Crossover Fund ve Aravali Investments Holdings sırasıyla %24 ve %31,4 değerinde hisseye sahipler. Satış yapan hissedarlar kümesi arasında Nexus Ventures III, Nexus Opportunity Fund II, Madison India Opportunities IV, MIO Starrock ve Catalyst Trusteeship yer alıyor. Ayrıca kurucu Anil Mehta’nın şirkette %1,7 hissesi bulunmaktadır.

IndiaShelter, 15 eyalette 183 şubeye yayılmış bir ağ ile konut kredileri ve mülk karşılığında krediler ile serbest meslek sahibi demografiyi hedef alarak bir niş oluşturdu. Halka arzın ardından şirket, erişim alanını daha da genişletme niyetini açıkladı. IndiaShelter, kurumsal yönetime, sağlam risk yönetimi çerçevelerine, teknolojik gelişmelere ve yüksek düzeyde müşteri memnuniyetine olan bağlılığıyla gurur duymaktadır.

IndiaShelter, 31 Mart 2023’te sona eren mali yıl için önceki mali yıla göre %20,93 artışla 155,34 crore (INR100 crore = yaklaşık 12 milyon ABD Doları) Vergi Sonrası Kâr (PAT) bildirdi. Bu büyüme, şirketin toplam gelirinin 23 Mali Yılda ₹606,23 crore’ye ulaşmasıyla vurgulandı. Ayrıca firma, 31 Mart 2023 itibarıyla %13,4 oranında önemli bir özsermaye getirisi elde etti.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu