Haber

Hasta Yakınları Misafirhanesi TBMM’ye taşındı

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Hayırsever ve belediye işbirliği ile gönül belediyeciliğinin en hoş örneklerinden birisi olan Ali İhsan Erbil, Gülsevim Erbil Hasta Yakınları Misafirhanesi, Erciyes Üniversitesi (ERÜ) karşısında hizmete başlayarak konuklarını ağırlarken, bu proje ülke genelinde büyük takdirle karşılanıyor.

Misafirhanede, belediye ve vakıf iş birliği ile dışardan gelen, vilayet ve ilçelerden gelen, kalacak yeri olmayan hasta ve hasta yakınları konuk edilirken, hasta yakınlarına sıcak, konforlu ve toplumsal donanımı ile otel konforu yaşatılıyor. Misafirhanede, 3 öğün vakıf tarafından yemek verilirken, giysi, besin ve ulaşım üzere masraflar de karşılanıyor.

BENZERİ KENT HASTANESİ KARŞISINDA DA HAYATA GEÇİRİLİYOR

Başkan Büyükkılıç’ın talimatıyla projelendirilerek Erciyes Üniversitesi karşısında hayata geçirilen Hasta Yakınları Misafirhanesi projesinin bir gibisi olan Serpil-Mehmet İştahlı Hasta Yakınları Misafirhanesi’nin de üretimi Kayseri Kent Hastanesi karşısında devam ediyor.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’IN PROJESİ, MECLİS’TE ÖRNEK GÖSTERİLDİ

Hasta ve hasta yakınları tarafından büyük memnuniyetle karşılanan bu proje, Türkiye’de örnek gösterilmeye başlandı. TBMM Ulusal Savunma Komitesi ile Güvenlik ve İstihbarat Kurulu Üyesi, MHP Bursa Milletvekili Dr. Mustafa Hidayet Vahapoğlu, mevzuyu meclise taşıyarak, Kayseri’deki bu manalı projeyi örnek gösterdi. Vahapoğlu, Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç’ın hayırsever işbirliği ile projelendirdiği ‘Hasta Yakınları Misafirhanesi’nin örnek alınmasını istedi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, bahis ile ilgili yaptığı açıklamada, hem Erciyes Üniversitesi hem de Kent Hastanesi karşısında bu manalı proje ile gönül belediyeciliğinin en hoş örneklerini sergilediklerini söz etti.

‘İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN’ FELSEFESİ

Başkan Büyükkılıç, beş yıldızlı otel konforunda yapılan iki başka misafirhanede “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın felsefesi doğrultusunda ayağı kırık leyleklere vakıflar kuran ecdadın torunları olarak bizler de bu anlayışla hizmet etmeyi sürdürüyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın Kayseri’mize hediyesi olan Kayseri Şehir Hastanesi’nde ve Erciyes Üniversitesi’nde yatarak tedavi gören hasta yakını vatandaşlarımızın yararlanması amacıyla başlattığımız sosyal projemiz bir kez daha şehrimize, ülkemize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

PROJEDE NELER VAR?

Bina oturum alanı 500 metrekare olan, toplam inşaat alanı bin 500 metrekare olan Hasta Yakınları Misafirhanesi Zemin+2 kattan oluşuyor. 18 adet olağan konaklama odası, 6 adet engelli konaklama odası bulunacak misafirhanemizde, toplam 24 adet oda yer alıyor. Proje bünyesinde, konaklama ünitelerinin yanında restoran, çamaşırhane, idari ofisler bulunurken, cephede mantolama cephe sistemi kullanılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu