Haber

Erzurum’da Aranan 6 Kişi Yakalandı

Erzurum İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde ikamet eden ve çeşitli suçlardan aranan şahısların yakalanması için yürütülen operasyonlarda 6 kişi yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, Erzurum İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yürütülen operasyonlarda, Tehdit, Dolandırıcılık ve İtiraz’ın da aralarında bulunduğu toplam 3 kabahatten 13 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası alan 1 kişi arandı. Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun ve Haksız Tecavüz suçuna 1 yıl hapis cezası verilecek. 1 kişi kusursuz hapis cezasıyla aranıyor, 1 kişi sayı ve nitelik itibarıyla ağır silah veya mermi satın almak, taşımak ve bulundurmak suçundan 4 yıl 2 ay ağırlaştırılmış hapis cezasıyla aranıyor, 1 kişi ise ağırlaştırılmış hapis cezasıyla aranıyor Kasten yaralama suçundan 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası, Kasten yaralama suçundan 5 yıl 5 ay ağırlaştırılmış hapis cezasıyla aranan 1 kişi olmak üzere toplam 6 kişi yakalanarak adli makamlara sevk edildi. yağma ve yabancıyı ülkeye sokma veya ülkede kalmasını sağlama hatasıyla 3 yıl 7 ay 22 gün ağır hapis cezasıyla aranan 1 kişi.

Erzurum İl Jandarma Komutanlığı’ndan yapılan açıklamada, vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla emniyet ve asayiş görevlerinin yerine getirilmesi ve aranan kişilerin yakalanmasına yönelik çalışmaların kararlılık ve azimle sürdürüldüğü belirtildi. İlgili mevzuatın verdiği görev, yetki ve sorumluluklar. – ERZURUM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu