Ekonomi

Çiftçinin Yüzü Gülmeye Başladı

Türkiye’nin saygın profesörleri, bir ortaya gelerek, toprak verimliliğini artırmak için sıvı gübre ürettiler. Üretilen mucize gübrenin 1 litresiyle 5 dönüm arazi verimli hale getiriliyor.

Toprakta kalıntı bırakmayan, organik ve verimli olan bu gübre sulama yoluyla toprağa veriliyor. Toprağa ve mikroorganizmalarına ziyan vermeyen yavaş salınımlı gübre, etraf dostu olarak da tanımlanıyor. Dico isimli sıvı gübreyi kullanan birçok çiftçinin sağlıklı ve doğal zerzevat meyve yediğini lisana getiren firmanın Halkla bağlantılar müdürü Murat Avcı,’ Günümüzde pak yiyecek bulmak çok güç. Zira son yıllarda topraklarımız çoraklaşmaya başladı. Zerzevat ve meyvelerin organik olarak yetişmesi neredeyse hayal oldu. Dico gübresiyle topraklarımız eski hoşluğuna kavuşacak. Bu eseri deneyen birçok çiftçimiz adeta bayram ediyor. Ektiği eserin rekoltesindeki büyük artışıyla memnun oluyor’diye konuştu.

İlgili Makaleler

Ülkemizin başarılı profesörlerinin çalışmasıyla ortaya çıkan Dico tarım gübresinin doğurganlığı arttırdığını söz eden firma sahibi Hamza Büyük ise, ‘ Sıvı gübremiz eserlerin raf ömrünü uzatır Toprağı ve eseri 100 organik hale getirir. toprağın toprağını sürer.Bitkilerin kuraklığa karşı direncini arttırır (40’a kadar. Ürünlerin kokusunu ve tadını değiştirir. Kanser başta olmak üzere Dico, beslenme yoluyla gelen birçok hastalığın önüne geçecek ve ilaç kullanımının azalmasına yardımcı olacaktır. (Tarım-Çevre): Topraktaki canlı organizmayı harekete geçirip sayısını artırdıkça toprağın verimliliği artar, verimsiz toprakların yine kazanılmasına yardımcı olur, su kaynaklarının ve kaynak sularının kirlenmesine mahzur oluyor’dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu