Haber

Cerebral Palsy Hastası Ayşe Gençbal Boccia Türkiye Şampiyonası’nda 3. Oldu

Kocaeli’de yaşayan serebral palsili Ayşe Gençbal, 3 ay önce tanıştığı boccia’daki başarısıyla gurur duyuyor. Boccia Türkiye Şampiyonası’na katılan Gençbal, BC1 bayanlar kategorisinde 3. oldu.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin özel gereksinimli bireyler için başlattığı ‘Sporun İçindeyim’ projesinde sporcular yetenekleriyle göz dolduruyor. Serebral palsi hastası Ayşe Gençbay boccia ile 3 ay önce tanıştı ve yoğun antrenmanların ardından Türkiye Şampiyonası’nda BC1 bayanlar kategorisinde 3. oldu. Kızına destek veren Hacer Gençbay, “Kızım Ayşe felçli. Arkadaşının tavsiyesi üzerine boccia ile tanıştı. Bu spor sayesinde gözle görülür gelişmeler oldu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor 3.’lüğü alarak bizleri gururlandırdı. Türkiye Şampiyonası BC1 bayanlar kategorisinde “Çabalarımızla Türkiye 1.’si olmak ve olimpiyatlara katılmak istiyoruz. İstiklal marşımızı Avrupa’da söyletmek, bayrağımızı dalgalandırmak, madalyamızı gururla alıp Türkiye’de ülkemize dönmek istiyoruz. Kızım boccia oynarken çok mutlu” dedi.

“Kısa sürede başarıya ulaştık”

Ayşe ile 3 ay önce tanıştıklarını ve Ayşe’nin spora başladığında kasılmaları olan bir sporcu olduğunu ifade eden Antrenör Yavuz Acar, “Bu 3 ayda Ayşe’nin kondisyonunu gözlemledik ve uygun atışlarla antrenmanlara devam ettik. Ayşe’yi maça hazırladık. Türkiye şampiyonluğuna geldik” dedi. – KOCAELİ

lacinhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu