Haber

Can Atalay’ın deprem mesajı zekayla dile getirildi: Vazgeçmeyin, her gecenin bir sabahı vardır

Seyahat Davası’nda tutukluyken Türkiye İşçi Partisi’nden (TİP) Hatay Milletvekili seçilen, Anayasa Mahkemesi kararlarına rağmen tahliye edilmeyen ve üyeliğinden düşürülen Can Atalay, tutuklanmasının birinci yıl dönümünde açıklama yaptı. Maraş merkezli depremler.

Marmara Cezaevi’nde bulunan Can Atalay’ın beyanı, TİP’in sosyal medya hesabından, Atalay’ın kendi sesiyle, yapay zeka kullanılarak paylaşıldı.

Depremin yarattığı yıkımın sorumlularından hesap soracaklarını belirten Atalay, “Ben Hatay’ın onların oylarıyla seçtiği, onların mecliste haklarını ve kanunlarını takip etmekle görevlendirilmiş bir avukatım. Soma’da, Aladağ’da ne yaptıysam, Gezi, Hatay halkı için şunu yaptım, yayınlanan imar planı “Afta payı olanların, insanları enkaz altında bırakan müteahhitlerin, bunu sağlayanların peşine düşsün. Bunu bildikleri için bugün size Hatay’da bir molozun önünden değil, Silivri’de bir hücrenin içinden sesleniyorum” dedi.

“Acı yaşatmak, yıkmak, yağmalamak onların işidir” diyen Atalay, “Ama acıyı paylaşarak hafifletmek, birbirimize sarılmak, hayatı yeniden inşa etmek de bizim işimiz. Sizden ricam, dostunuz, dostunuz olarak. Kardeşim, şudur: Sakın vazgeçme. Her gecenin bir sabahı vardır.” “Bu günlerin de sonu var” dedi.

Can Atalay’ın açıklaması şöyle:

‘NE YAPARLARSA YAPIN BİZİ SUSTURamayacaklarını Bir Kez Daha Gördüler’

“Herkese kucak dolusu sevgi ve selamlar gönderiyorum. Ben Can Atalay, parti üyelerim bu mesajı sizlere yüksek sesle iletebilmem için yapay zeka ile seslendirdiler.

Hatay halkının oyuyla seçilmiş bir milletvekili olarak sesimi duyurmak için bu yöntemlere başvurmak zorunda kalmamız, bu iktidarın ülkemize yaşattığı bir utanç olarak tarihteki yerini almıştır. Ama ne yaparlarsa yapsınlar bizi susturamayacaklarını bir kez daha gördüler.”

‘SORUMLULUKLARIN ELİNE BIRAKMAYACAĞIZ’

“Bugün büyük acının, yıkımın ve öfkenin yıl dönümüdür. Geçtiğimiz 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezde meydana gelen depremlerde onbinlerce vatandaşımızı kaybettik. İnsanların depremin değil ihmalinin ne kadar büyük canlar aldığını acı bir şekilde gördük. Bu ölümlerde yetkililerin de payı vardır, bu acı bir tablodur, bu bizi daha büyük bir öfkeye, daha büyük bir hesaplaşma isteğine sürüklemiştir, bunu sorumlulara bırakmayacağız.

Ben Hatay’ın oylarıyla seçilmiş, mecliste onların haklarını ve hukukunu takip etmekle görevlendirilmiş bir avukatım. Soma’da, Aladağ’da, Gezi’de ne yaptıysam Hatay halkı için yaptım. İmar affında payı olanların, insanları enkaz altında bırakan müteahhitlerin, bunu sağlayanların peşine düşmektir. Onlarca yıldır toplanan deprem vergilerini israf edenlerden, “Bize oy vermezseniz hizmet alamazsınız” diyenlerden hesap sormaktır. Bunu bildikleri için bugün sizlere Hatay’da bir enkazın önünden değil, Silivri’de bir hücrenin içinden sesleniyorum.”

‘VAZGEÇMEYİN’

“Acı vermek, yok etmek, yağmalamak onların işi ama paylaşarak acıyı dindirmek, birbirimize sarılmak, hayatı yeniden inşa etmek de bizim işimiz. Sizlerden bir dost, dost, kardeş olarak ricamdır. şudur: Vazgeçme. Her gecenin bir sabahı vardır, bu günlerin de bir sonu vardır.” orada.

Sevgili aileme, Türkiye İşçi Partili yoldaşlarıma ve depremzede halkımıza en kalbi selamlarımı sunuyorum. Hatay’ı yeniden inşa etmeye aday adaylarımıza başarılar diliyorum. Seni çok seviyorum.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu