Haber

Burdur’da suç oranları düşüyor

Burdur Valisi Türker Öksüz, kentte kasten adam öldürme, halkın huzurunu bozma, tehdit ve dolandırıcılık gibi suçlarda 2022 yılına göre ciddi bir azalma yaşandığını söyledi.

Taş Oda Köşkü’nde düzenlenen güvenlik toplantısına katılan Vali Öksüz, vatandaşların huzur ve güvenliği için çalıştıklarını belirtti.

Kentte geçen yıl meydana gelen tüm asayiş suçlarının aydınlatıldığını belirten Öksüz, “Kentte kasten adam öldürme, halkın huzurunu bozma, tehdit, dolandırıcılık gibi hatalarda 2022 yılına göre ciddi bir azalma görüyoruz. İnternet ve telefondan teknolojiyi çeşitli şekillerde kullanarak dolandırıcılık yapmaya çalışanlara aldanmamak gerekiyor, bu çok önemli.” “Dikkatli olmalılar. Broşür ve kısa mesaj dağıtarak vatandaşlarımızı dolandırıcılığa karşı uyarıyor ve bilgilendiriyoruz. Bu çabaların olumlu sonuçlarını da görüyoruz. Özellikle dolandırıcılık suçlarında 2023’te bir önceki yıla göre yüzde 17,5 azalma yaşandı” ” söz konusu.

İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, hem suç öncesinde hem de suçla mücadelede çalışmalarında tüm teknik ve fiziki kaynakları seferber ettiklerini kaydetti.

Kentte huzurun sağlanması için her türlü çabayı gösterdiklerini belirten Bitirik, “Yaklaşık 3 yıldır ilde asayiş ve güvenlik hizmetlerinde oldukça yeterli düzeydeyiz. İlave bir yükümlülük altına girdiğimizin bilincindeyiz. bunu koruyun.” İfadelerini kullandı.

İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Güder, 2023 yılında jandarma sorumluluk bölgesinde meydana gelen tüm olaylara müdahale edilerek tüm olayların aydınlatıldığını vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu