Yaşam

Bir Aşk müzikseverlerle buluştu

İSTANBUL (İGFA) – Coke Studio’nun ikinci döneminde hayata geçirdiği düet projesi kapsamında müzik dünyasının yükselen yıldızları Konutdaki Saat ve Shae Gill birlikte oluşturdukları yeni müzikleri “One Love”ı seslendirdi. Coca-Cola’nın küresel müzik platformu Coke Studio, “Gerçek Mucize”yi yaratmak için dünyanın her yerinden yeni ve başarılı sanatçıları bir araya getiriyor.

Coca-Cola, “Gerçek Mucize” mottosuyla, mucizelerin ve insan ilişkilerindeki farklılıkların dünyayı nasıl daha zengin ve daha çeşitli bir yer haline getirdiğini vurgulamayı amaçlıyor. “Gerçek Mucize” mottosu, insanların hayatlarındaki gerçek anların ve bir yere geldiklerinde ortaya çıkan büyülü anların kutlanması olarak anlatılıyor.

Shae Gill ile birlikte söylediği “One Love” adlı müzik hakkında yorum yapan Clock in the Residence “Bir müzisyen olarak Coke Studio’nun bir parçası olmak ve böyle bir projede yer almak benim için çok heyecan verici. Mesleğimde global bir işbirliğini yaşamak en büyük hayallerimden biriydi. Farklı müzik kültürleriyle bir arada olmak çok keyifli bir deneyim. Shae, kendi kültürünün mükemmel bir temsilcisi, mükemmel bir müzisyen ve aynı zamanda insandır. Müziğin yapımında zorlayıcı karar verme sürecinden keyif aldım.”

Shae Gill ise “One Love’ın ilham kaynağı romantizm, yeni aşk ve aşkın açık ifadesi temalarıyla şekillendi. Clock at Home ile işbirliği yapmak benim için de büyük bir zevkti. Bence çok yetenekli. Müzikal olarak da çok iyi anlaştığımızı hissettim ve bu, iş birliğini daha da heyecan verici hale getirdi.”

The Clock at Home ve Shae Gill’in birlikte seslendirdiği “One Love”, Grammy ödüllü Amerikalı müzisyen Jon Batiste’nin Coke Studio’nun ikinci dönem lansman kurgusu “Be Who You Are (Real Magic)”in soundtrack’inden sonra yayınlandı. Coke Studio’nun ikinci dönem ürettiği 9 düet müziğinden biridir ve Haziran-Temmuz aylarında tüm müzik platformlarında müzikseverlerin beğenisine sunulacaktır. Imagine Dragons’un Los Angeles işbirliğiyle oluşturulan “Symphony” müziğinin yeni versiyonu Platformda Inner City Youth Orchestra (ICYOLA) ve K-pop yıldızları New Jeans ile Atlanta rapçi JID’in seslendirdiği “Zero” müziği de bugün yayınlandı.

Coca-Cola Global Müzik ve Kültür Pazarlama Lideri Joshua Burke, “Coke Studio platformunda hayata geçirdiğimiz düet projesi ile farklı kültürlerden müzikal yetenekleri bir araya getirmek ve ortak bir şarkı ortaya çıkarmak bizim için çok heyecan vericiydi” dedi.

Coke Studio 2023 yılında ABD, İngiltere, Kanada, Güney Afrika, Kolombiya, Mısır, Hindistan, Pakistan, Bangladeş, Türkiye, Çin, Kore ve Filipinler’den 16’dan fazla sanatçıyı bir araya getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu