Haber

Başkan yardımcılığına getirilen İmamoğlu ve Yavaş istifa edecek mi? Kılıçdaroğlu yanıtladı

6’ncı Tablo’nun imzaladığı ortak anlaşmanın 12’nci nüshasında “İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanları, Cumhurbaşkanının uygun göreceği tarihlerde, belirlenen görevlere Başkan Yardımcılığı görevine atanacak” ibaresi yer alıyor.

MERAK EDİLEN KONU GÖREVLERİNİ BIRAKIP BIRAKMADI

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu ile ABB Lideri Mansur Yavaş’ın mutabakat zaptı’nda yer alan unsurun ardından görevlerinden ayrılıp ayrılmayacağı merak konusu oldu.

KILIÇDAROĞLU: İKİ DEĞERLİ DOSTUMUZ İMAMOĞLU VE YAVAŞ

Gazeteci Fikret Bila’ya konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın genel başkan yardımcılığına atanmasına ilişkin soruya şu yanıtı verdi; “İmamoğlu Bey de, Yavaş Bey de çok değerli arkadaşlarımız. Çok başarılı iki belediye başkanımız. Sadece belediye başkanı oldukları illerde değil, Türkiye’nin neresinde bir sorun varsa yardıma koşan iki belediye başkanımız, hızlı bir şekilde çözmek için.

“BELEDİYEDEN BIRAKMALARINA GEREK YOK”

Seçimden sonra başkan yardımcılığına atanacakları tarihe kadar belediye başkanlığından ayrılmaları gerekmez. Böyle bir yasal zorunluluk yoktur. Bu nedenle seçime kadar kampanya boyunca birlikte çalışacağız. Sorun yok.”

gedizhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu