Haber

Başkan Büyükakın Erzurum Vakfı’na konuk oldu

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kocaeli Erzurum Halk Kültür ve Dayanışma Vakfı Başkanı Ahmet Önal ve yönetiminin konuğu oldu. Dadaşlar’a sıcaklık ve misafirperverlikleri için teşekkür eden Önder Büyükakın, “Erzurumlu hemşehrilerimizle birlik ve beraberlik içinde şehrimize değer katmaya devam edeceğiz. Bugün vakıf yönetimimizin değerli üyelerine bizlere göstermiş oldukları ilgi ve alakadan dolayı bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.” Vakıf binasında yer alan birlik içinde yerel, ulusal ve uluslararası sorunlar ele alınırken, “Yerel yönetimler, yani bu makamlar birer emanettir. Yani kadim milletimizin bize emanetidir. Vatandaşımızın emanetini koruyoruz. Bu şehrin belediye başkanı olarak bu emaneti kutsal bir görev olarak görüyoruz” dedi.

 

“ŞEHRİN İHTİYACI NE OLSA YAPARIZ”

Milletin güveninin değerine vurgu yapılan toplantıda, “Halkımızın parasını gerçek ve doğru yerde harcayarak çalışıyoruz. Bunun böyle olması gerektiğini çok iyi biliyor ve inanıyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak biz iş yapmaya çalışıyoruz. önceliklerimizi belirleyerek yerelde.Şehrin neye ihtiyacı varsa onu yapıyoruz.Mesela pandemi olunca gerekirse yatırımları durdururuz bütçemizi halkımızın ihtiyaçlarına aktarırız dedik.Bu yaklaşım bakış açısı ve Hizmetlerimizi sunarken tüm dinamikleri dinliyor, vatandaşlarımızı dinliyor ve bundan sonra aksiyon alıyoruz” dedi.

 

“KOCAELİ’NİN HER DİLİNE HİZMET VERİYORUZ”

Darıca, Körfez ve Derince’nin altı yapısının da neredeyse tamamının değiştiğine işaret eden Lider Büyükakın, “Küresel iklim kriziyle birlikte hava değişimleri inanılmaz değişkenlik gösteriyor. Birden sağanak yağmur yağıyor. Bir yandan bunları düşünürken bir yandan da projelerimizi sürdürüyoruz. Kocaeli’nin her karışına hizmet veriyoruz. Gençlikten tarıma, eğitimden sağlık ve sosyal hizmetlere, spordan altyapı ve üst yapıya binlerce eseri buluşturduk. Bakın 31 Mart 2019 yerel seçimlerinden bu yana son 4 yılda şehre kazandırılan 18 milyar 760 milyon TL tutarında 1.297 adet iş ve hizmeti hayata geçirdik. Ortaklık, karşılıklı görüş alışverişinin ardından sona erdi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu