Haber

Başkan Altay: “2023’te 181 Milyon Liralık Sosyal Kart Desteği Sağladık”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, kent merkezinde Selçuklu, Karatay ve Meram belediyeleriyle ortaklaşa hayata geçirilen Sosyal Kart Projesi ile 2023 yılında 31 ilçede 129 bin 406 haneye hizmet verecek; 181 milyon 960 bin liralık sosyal destek sağladıklarını belirtti. Önder Altay, 2024 yılı itibarıyla Sosyal Kart limitlerini artırdıklarını vurguladı.


Konya Büyükşehir Belediyesi, “Konya Model Belediyecilik” yaklaşımıyla sosyal belediyecilik alanında örnek olmaya devam ediyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, kent genelindeki altyapı ve fiziki yatırımların yanı sıra toplumun her kesimine ihtiyaç duyulan her alanda destek olmaya çalıştıklarını söyledi.

Kenti geliştirirken yardımlaşma ve dayanışma gibi çok değerli toplumsal değerlerin artırılması ve korunması için çeşitli çalışmalar yürüttüklerini belirten Başkan Altay, şöyle konuştu:

“Sosyal destek konusunda yaptığımız çalışmalarla ihtiyaç sahibi hemşehrilerimizin her zaman yanındayız. Bu doğrultuda hayata geçirdiğimiz Sosyal Kart, ihtiyaç sahiplerinin Konya’daki tüm marketlerden alışveriş yapmasına olanak sağlayan değerli bir uygulamadır. Şehrimizin hiçbir yerinde kimseyi muhtaç bırakmamak için tüm kaynaklarımızı seferber ediyoruz. Şehir merkezinde Selçuklu, Karatay ve Meram belediyeleriyle ortak hayata geçirdiğimiz Sosyal Kart Projemizde 2023 yılında 129 bin 406 haneye hizmet sunacağız; 181 milyon 960 bin liralık Sosyal Kart desteği sağladık. Bunun dışında 2023 yılında su faturamız ve ulaşım matrahımız 6 milyon 302 bin lira oldu. “Geçen yıl ilkokuldan üniversiteye hazırlık aşamasına kadar 154 bin 320 öğrenciye 84 milyon 387 bin lira eğitim desteği sağladık” dedi.

SOSYAL KART LİMİTLERİ ARTTIRILDI

İhtiyaç sahiplerine daha fazla destek verebilmek adına 2024 yılında Sosyal Kart limitlerini artırdıklarını kaydeden Önder Altay, Sosyal Karttan yararlananlara destek vermeye devam edeceklerini belirtti.

Konya Büyükşehir Belediyesi, 2024 yılında nüfusu 2’ye kadar olan ailelere aylık 2 bin lira yardımda bulunacak; 3 ve 4 kişilik ailelere 2.500 lira; Nüfusu 5 ve daha fazla olan ailelere aylık 3 bin lira Sosyal Kart desteği verilecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu