Haber

Bahçeli: Milletimiz nifak ve dedikoduyu önledi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Milletimizin kendine has kültürüne ve manevi hasetlerine yabancılaşanların depremle ilgili fitne ve dedikoduları birer birer boşa çıktı.”

Bahçeli, Kahramanmaraş Deprem Konutları Kura ve Anahtar Teslim Töreni’nde yaptığı konuşmada, “Deprem nedeniyle milletimizin eşsiz kültürel ve manevi hasetine yabancılaşanların yaptığı fitne ve dedikodular birer birer boşa çıktı. Ülkemiz mücadele ediyor. Bir yanda salgın hastalıklar, diğer yanda iç ve dış hastalıklar, tehditler ülkemizin ekonomik potansiyelini ağır testlere tabi tuttu, Kahramanmaraş depremi tek başına ekonomimize 104 milyar dolara mal oldu. Sınırlı bütçe kaynaklarında kararlılıkla terörle mücadele yüksek maliyetlidir. Türkiye’mizle sonuna kadar gurur duyuyoruz. Felaketlere iradeyle, baskınlarla, suikastlarla direnir. Boyun eğmeyen milletler için mağduriyet diye bir şey yoktur. Birçok sorunu ortadan kaldırarak bu günlere geldik. Bunların hepsinin karşısına milli birlik gücümüzle, bin yıllık kardeşliğimizle çıkabiliriz” dedi.

Bahçeli şöyle devam etti:

“Türkiye Cumhuriyeti güçlü bir devlettir. Hiçbir felakete teslim olmuş sayılmayacağız. Kahramanmaraş depreminden sonra 319 bin konutun temeli etaplar halinde atıldı. Devletimiz çok kısa sürede çok güzel işler yaptı. Enkaz hemen kaldırıldı. Büyük bir emek harcandı. 3 Şubat 2024 Cumartesi günü Hatay’da Anahtarlar hak sahiplerine teslim edildi. Bir gün sonra da anahtarlar Gaziantep’te hak sahiplerine verildi. Görüyorum ki bunlar sevindirici ve güzel haber gelişmeler artarak devam edecek.Tüm çalışanlarımıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum.Takdir edilecek deprem bölgesinde 2 ay içerisinde 75 bin konut teslim edilecek.Yeni yüzyılın eşiğinde umutlar yeşerdi Hiçbir zaman bir çaresizlik duygusu, bir sakinlik primi olmadı, hiçbir zaman bir yorgunluk belirtisi olmadı, bizim derdimiz vatan meselesidir, inanıyorum ki yüzyılın hedeflerine hep birlikte ulaşacağız. Aydınlık geleceğimiz uğruna kazalardan, belalardan ve hastalıklardan kaçınmak hepimizin en önemli sorumluluğudur. . Hiçbir zaman istikrarımızı ve güvenliğimizi gevşetemeyiz. Hayal kırıklığı ve acı vaat edenlere göz yumamayız. Bu bağlamda 31 Mart’ta hep birlikte Türkiye’mize sahip çıkmamız gerekiyor. Hepimiz tüm kalbimizle, ruhumuzla Türkiye için çalışmalıyız. Kaybedilecek ya da boşa harcanacak zaman yok. Tek bir kişi bile kalmayacağız. Küresel kuklalara karşı milletimizin yanındayız. Elbette başaracağız, birlikte başaracağız.” – KAHRAMANMARAŞ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu