Ekonomi

Ault Alliance Şubat 2024’te 103 Bitcoin Çıkardı

Çeşitlendirilmiş bir holding şirketi olanAult Alliance, Inc. (NYSE American: AULT) (“AultAlliance” ya da “Şirket“), bugün tamamına sahip olduğu iştiraki Sentinum, Inc. şirketinin (“Sentinum“) Şubat 2024’te yaklaşık 103 Bitcoin çıkardığını duyurdu. Şirket, Sentinum’un Michigan’daki veri merkezinin yaklaşık 52 Bitcoin ürettiğini, geri kalan 51 Bitcoin’in ise Core Scientific, Inc. tarafından barındırılan madencilik ekipmanı kullanılarak üretildiğini bildirdi. Şubat 2024’te Bitcoin madenciliğinden elde edilen ve yaklaşık 7,4 milyon dolar olarak tahmin edilen aylık gelir, Şirket tarihindeki en yüksek gelirdir. Şubat ayındaki madencilik faaliyetleri, birim başına 72.000 $ olan son Bitcoin değeri üzerinden hesaplandığında, Bitcoin madenciliğinden elde edilen tahmini yıllık gelirin yaklaşık 89 milyon $ olduğunu göstermektedir.

Ault Alliance İcra Kurulu Başkanı William B. Horne, “Sentinum faaliyetlerini geliştirmeye odaklanmış durumda ve madencilik ekipmanlarını bu ay içinde Michigan’daki tesisinden Montana’daki tesisine taşımayı planlıyor. Ekipmanların Montana’ya taşınması Michigan’daki tesisimizi genişletmeye odaklanmamızı sağlayacak. Bu genişlemenin Yüksek Performanslı Bilgi İşlem ve Yapay Zeka uygulamalarına yönelik artan talebi destekleyeceğini düşünüyoruz. Açıkçası, Bitcoin değerindeki artış devam ederse, Sentinum Mart 2024’te aylık gelir için yeni bir rekor kırmayı öngörüyor.”

Ault Alliance, tüm gelir tahminlerinin ve diğer ileriye dönük beyanların Bitcoin piyasa değerinin öngörülemeyen doğasına, madenciliğin karmaşıklığındaki değişikliklere, madencilik ekipmanı için gerekli elektriği genişletme ve tedarik etme kapasitesine ve Bitcoin madenciliği üretiminin veya faaliyetlerinin sonucunu etkileyebilecek diğer değişkenlere bağlı olduğunu vurgulamaktadır. Şirket ayrıca Bitcoin yaratımında beklenen azalmaya ve bunun sonucunda blok başına madencilik ödülündeki düşüşe de dikkat çekmektedir. Şirket, beklenen azalmadan önce veya sonra Bitcoin’in değerine ilişkin herhangi bir tahminde bulunmamakla birlikte, madencilik stratejilerini gerektiği şekilde değiştirmeye hazırdır.

Ault Alliance ve iştirakleri hakkında ayrıntılı bilgi için Ault Alliance, hissedarlara, yatırımcılara ve ilgilenen diğer taraflara www.Ault.com veya www.sec.gov adresindeki Yatırımcı İlişkileri bölümünde yer alan Ault Alliance’ın kamu açıklamalarına ve basın bültenlerine başvurmalarını tavsiye eder.

Bu makale AI desteği ile oluşturulmuş ve çevrilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla bilgi için T&C’ye bakınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu