Haber

Akşener’den ‘üçüncü yol’ vurgusu

Emrullah Bayrak

ERZURUM – DÜZGÜN Partisi Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Erzurum İl Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Meral Akşener daha sonra partisinin Teşkilat Toplantısı programına katıldı.

Akşener, burada yaptığı konuşmada, “DEM liderleri Meclis’te ‘Sayın Öcalan’ konuşuyor. DEM liderlerinden oy bekleyenler karşılarında hazır duruyor. Biz ne onlardan olacağız, ne de başkasından olacağız.”

Üçüncü yola da vurgu yapan Akşener, Canan Uçar’ın Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan adaylığını açıkladı. Akşener, “Adana, Antalya, Samsun ve Erzurum’daki kadınlarımız büyükşehir belediye başkan adayıdır ve inşallah seçileceklerdir.”

Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin 15 katrilyonluk borcunun bulunduğunun söylendiğini hatırlatan Akşener, şöyle devam etti: “Şimdi soru şu: Erzurum’a 15 katrilyonluk yatırım yapıldı mı? Yapılmadı. Erzurumluların borçları engellendi mi? Aç ve mahsur kalmak mı? Hayır. Erzurum’da devletin sosyal ve devlet sorumluluğu var.” Borçlu olma durumu uygulanıyor mu? Hayır. Kışın yakıt yardımı yapılıyor mu? Doğalgazın en az yarısı yoksullara ödeniyor mu? Şimdi böyle bir sistemde 15 katrilyon dolar borcunuz varsa bunu birilerinin cebine koymuş olursunuz. İşte hırsızlığı, çalıntıyı, hırsızlık yaptırmayı önlemenin yolu. “Önemli olan UYG Partisi adayı Canan Uçar Hanım’ı seçmektir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu