Haber

AK Parti’li Güneş: “TSK hiçbir zaman sivil insanlara karşı operasyon yapmamıştır”

AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş, ” TSK, tarihinde hiçbir zaman sivil insanlara karşı bir operasyon yapmamıştır.” dedi.

Güneş, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, 2023 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi görüşmelerinin bugün TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda tamamlanacağını belirterek, bütçenin hayırlı olmasını diledi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, dünkü bütçe görüşmelerinde SMA’lı hastalar için müjde verdiğini anımsatan Güneş, SMA’da kullanılan ilaçlardan birinin daha onay alacak olmasının çok sevindirici olduğunu söyledi.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) terör örgütleriyle son derece değerli çaba verdiğini lisana getiren Güneş, şöyle konuştu:

“İnşallah bu hava harekatının akabinde kısa müddette kara harekatı başlayarak, oradaki teröristler bir bir yakalanıp imha edilecektir. Oradaki teröristlerin yok olmasına razı olmayan ve onlara takviye çıkan terörist yandaşları, toplumu yanıltma ismine TSK’nın sivil maksatlara yönelik operasyon yaptığı algısını uyandırmak istemekte. TSK, tarihinde hiçbir vakit sivil insanlara karşı bir operasyon yapmamıştır. Ne kadar sıkıntı durumda kalırsa kalsın, buna asla tevessül etmemiştir, etmeyecektir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu