Haber

Adidas Ayakkabısına Benzeyen 1500 Yıllık Ayakkabı Bulundu

Altay Dağları’ndaki bir mağarada bir hanımefendinin 1500 yıllık mumyalanmış kalıntıları bulundu. Deniz seviyesinden yaklaşık 2.800 metre yükseklikteki mağarada demir çaydanlık, kil vazo ve kase ile birlikte kalıntılar mükemmel bir şekilde korunmuştur. Ancak, asıl tartışmayı ateşleyen giydiği ayakkabılardı. Ayakkabıları, birçok kişiye göre, Adidas’ın kar botları serisine ait beyaz bir çift kırmızı ve siyah çizgili. sporayakkabılara benziyor.

Reddit kullanıcıları arasında “Adidas bunu öğrendiğinde telif hakkı ihlali davası açabilir” şeklinde yorumlar yapılırken, diğerleri “Zaman yolculuğu doğrulandı” sözleriyle teoriler öne sürdü.

Kendini moda “uzmanı” olarak tanımlayan biri, ayakkabıları “oldukça ilginç ama şık” olarak nitelendirdi ve onları soğuk bir iklimde giymeyi tercih edeceğini söyledi.

Daha sonra yapılan araştırmalar, vücudun kendisinin ayakkabıları yapan bir Türk terzi ile ilgili olduğunu gösterdi. Ama her durumda, hiç kimse gerçeğin ne olduğu konusunda kesin bir sonuca varmadı.

Kültürel Miras Merkezi Müdürü Galbadrakh Enkhbat, ayakkabıların farklı bir etnografik araştırma nesnesi olduğunu ve oldukça çağdaş bir tarza sahip olduğunu belirtti.

Uzmanlar, kadının başından aldığı darbe sonucu hayatını kaybettiğini belirledi. Ama kesin olan bir şey var ki, hanımefendi şık bir şekilde öldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu