Ekonomi

Abdulkadir Uraloğlu: İzmir’i hızlı trenle tanıştıracağız

Abdülkadir Uraloğlu, İzmir Şehir Hastanesi ve İlişki Yolu Açılış Töreninde yaptığı konuşmada kente yapılan yatırımlardan bahsederek yeni projeler hakkında bilgi verdi.

Uraloğlu, İzmir halkıyla bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, İzmir Şehir Hastanesi ve iletişim kanallarının İzmir halkına hayırlı olmasını diledi.

Bakan Uraloğlu, burada yaptığı konuşmada, AK Parti hükümetleri döneminde İzmir’e 215 milyar liralık ulaşım yatırımı yapıldığını belirterek, İzmir’in ulaşım ihtiyacını bildiklerini ve planlarının olduğunu belirtti.

“İzmir 31 Mart seçimlerine Hamza Dağ’la devam edecek”

Uraloğlu, 31 Mart seçimlerine İzmir’in Hamza Dağ’la devam edeceğini belirtti.

İzmir’de yapılan ulaşım yatırımlarına da değinen Uraloğlu, şunları söyledi:

İstanbul – İzmir Otoyolunu tamamlayarak hizmete açtık. Konak Tünellerini tamamlayarak tekrar hizmete açtık. Menemen Aliağa Çandarlı Otoyolunu tamamlayarak hizmete açtık.

“İzmir’i hızlı trenle tanıştıracağız”

Bakan Uraloğlu, İzmir halkının hızlı treni sabırsızlıkla beklediğini belirterek, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

Oraya hızla yürüyoruz. Malzeme ihalesi yapmak zorunda kaldık. Tedarik ihalesini de yaptık, yolumuza devam ediyoruz. İnşallah İzmir’i hızlı trenle tanıştıracağız ve İzmir’den Ankara’ya 3,5 saatte güvenli bir şekilde seyahat edeceğiz.

“İzmir’in ihtiyaçlarını biliyoruz. İzmir’imize hizmet etmeye devam edeceğiz”

Banliyö Sistemi projesini İzmir’de hayata geçirerek İzmirlilerin hizmetine sunduklarını hatırlatan Uraloğlu, bu konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

Adnan Menderes Havalimanı’nın terminal binasını yaptık. Geçtiğimiz günlerde Yeni Foça’da Marina’yı inşa ederek siz İzmir halkının hizmetine sunduk. Bildiğiniz gibi Sabuncubeli Tüneli’ni yeniden tamamladık. 15 dakika sonra Manisa’ya gidiyoruz. Dolayısıyla İzmir’in ihtiyaçlarını biliyoruz. İnşallah sizlerle çalışmaya ve İzmirimize hizmet etmeye devam edeceğiz.

“İzmir’de AK Parti hükümetleri döneminde 215 milyar liralık ulaşım yatırımı yapıldı”

AK Parti hükümetleri döneminde İzmir’e 215 milyar liralık ulaşım yatırımı yapıldığına dikkat çeken Uraloğlu, şöyle konuştu:

İzmir’in ihtiyaçlarını biliyoruz. İzmir’in çevre yoluna ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Yine şehir içi ulaşım ihtiyaçlarını biliyoruz. İzban’ın Bergama’ya götürülmesiyle ilgili taleplerinizi biliyoruz. Bunları da planladık. İnşallah AK Partili belediyemizle birlikte bu hizmetlerimizi sürdüreceğiz.

Hamza Dağ’a takviye çağrısı

Bakan Uraloğlu, İzmirlilerden 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde Cumhur İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Adayı Hamza Dağ’a destek vermelerini istedi.

Uraloğlu bu konuda da “Sayın hemşehrilerim, İzmir’e Başkanımız Hamza’yı seçmeye hazır mıyız? Allah’ın izniyle 30 ilçemizde var gücümüzle çalışmaya hazır mıyız? “Umarım deneyeceğiz.”dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu